İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Ankara turizm alanında da canlanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Ticaret Borsası üyeleriyle bir araya geldi. Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda üyelere seslenen Başkan Gökçek, “Ankara’yı ayakta tutmanın yolunun sanayi ve ticarete destek vermekten geçtiğini biliyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde açıkladığı hedefler arasında Ankara’yı ticarette Türkiye’de birinci, sanayide de ikinci yapmak olduğunu hatırlatan Başkan Gökçek, bu hedeflere ulaşıldığını bildirdi.

Ankara’da sanayi ve ticaretin gelişmesine büyük destek sağladığını örneklerle anlatan Başkan Gökçek, Ankara Ticaret Odası ile ortaklaşa Shopping Fest düzenlediklerini hatırlattı. Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“İlk sene Alışveriş Festivali’nde çok iyi netice aldık. Daha önce İstanbul’a kaptırdığımız yüzde 30 müşteriyi Ankara’ya geri çektiğimiz gibi, yüzde 20 de yeni müşteri kazandırdık. Bu da yüzde elliye tekabül ediyor ki mükemmel bir olay oldu. Geçtiğimiz seneki Shopping Festte 350 tane araç dağıtmamıza rağmen gezi olayları nedeniyle başarılı olamadı. Başarılı olamamamız bizim kusurumuzdan değil, inşallah önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz.”


“ANKARA TURİZM ALANINDA DA CANLANACAK”

Diğer önemli bir hedefinin de Ankara’da turizmi canlandırmak olduğunu belirten Başkan Gökçek, dev projelerle bu konuda da Ankara’yı önemli bir konuma getireceklerini ifade etti.

Yapımı devam eden Ankapark Projesi’nin dünyanın en büyüğü olduğunu ve en çok oyuncağı bulunan TEMAPARK olacağını vurgulayan Başkan Gökçek, “Toplam 100 bin metrekarelik dünyanın en büyük kapalı alanı bulunan Temapark’ta, 1217 oyuncak bulunacak. Üniversal stüdyolarındaki gibi her türlü teknolojik donanıma sahip olacak. Her şeyi ile en büyüğünü en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Burası tamamlandığında Ankara’da turizmin nasıl geliştiğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Sağlık turizminde de güçlü olan Ankara’nın termal kaynaklarının turizme kazandırılması gerektiğini anlatan Başkan Gökçek, 8 ilçede termal tesislerin kurulması ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Başkan Gökçek, bu konuda yatırımcılara her türlü desteği sağlayacaklarını bildirdi.

ANKARA TARIM VE HAYVANCILIKTA DA MODEL OLACAK

Başkan Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyacağı projeler sonucunda Ankara’nın tarım ve havyancılık konusunda da Türkiye’ye model olacağını söyledi.

Yeni yasa ile birlikte İl Özel İdarelerinin görevlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini hatırlatan Başkan Gökçek: “Artık tarım ve hayvancılık konusunda her türlü desteği sağlayabileceğiz. Müşterek projelere girebileceğiz. Yani sizlerle karşılıklı protokol imzalayabileceğiz. Siz bize destek verirken biz de size destek olacağız. Süt ürünlerini değerlendireceğiz. Bunu ya özel sektör ya da bizim şirketlerimiz aracılığı ile yapacağız. Yani biz sadece katalizör olup sizlere imkan vereceğiz. Örneğin hayvancılıkta sütü ve tiftiği bol olan Akkeçi cinsi keçileri finanse edip çok ucuza köylünün almasını sağlayacağız ve hayvancılığı geliştireceğiz” dedi.

Tarım konusunda da yapacaklarını anlatan Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Toprağı yormayan bir bitki olan Aspir bitkisinin ekilmesini teşvik edeceğiz. Bu bitkinin hem yağından hem de küspesinden yararlanılıyor. Bu konuda köylü vatandaşlarımız ile sizleri de bir araya getirebiliriz. Ayrıca ben arıcılığı da teşvik etmek istiyorum.”

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz’un, Ankara’nın kendine has, aspir, kurusoğan, kimyon, kavun, balkabağı gibi bazı ürünlerin üretiminde birinci sırada yer aldığını anlattığını kaydeden Başkan Gökçek, Ankara’nın ticaret, sanayi, eğitim ve kültürün yanı sıra bir tarım kenti de olduğunu söyledi.

Ankara’da işsizlik sorunu bulunmadığına dikkat çeken Başkan Gökçek,“İşi beğenmeyenler var. Akyurt ve İvedik Sanayi Bölgesi’nde vasıfsız işçi aranıyor ama hiç kimse çalışmak için başvuru yapmıyor” dedi.

Başkan Gökçek, ülke gündemine ilişkin değerlendirmeler yaparak sürdürdüğü konuşmasında, “İnşallah gelecek dönemde de birlikte çalışırız. Ankara’nın menfaati için biz size her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü Ankaralıları istihdam edeceksiniz. Sizin trafiğinizi çok rahatlatacak Hipodrom’dan Anadolu Bulvarı’na bağlanacak olan 8 kilometrelik Batı Bulvarı, bu ay sonunda bitirilecek” dedi.


28 Mart 2014 Cuma
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38