İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Başbakan Erdoğan ile Başkan Gökçek’in Ankara Turu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yenimahalle’de düzenlenen mitingde Demetevlerlilere müjde vererek, “ Demetevler sakinleri bize yardımcı olursanız, Kuzey Ankara’daki değişim ve dönüşümü nasıl yaptıysak, merkezi yönetim, büyükşehir, ilçe belediyesi, el ele vererek Allah’ın izniyle buradaki kentsel dönüşümü de en güzel şekliyle, modern şekliyle biz yapacağız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Keçiören Kuşcağız’ın ardından ikinci olarak Yenimahalle Vatan caddesinde düzenlenen mitinge katıldı. Gecenin karanlığında alanı dolduran on binlerce Yenimahalleliye seslenen Başbakan Erdoğan, “Başbakanınız olarak şunu söylüyorum, merkezi yönetim yani hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi el ele, omuz omuza vereceğiz” dedi.

Başbakan Erdoğan, “ Benim size önemli bir müjdem var” diyerek sürdürdüğü konuşmasında şunları kaydetti:

“Eğer Demetevler sakinleri bize yardımcı olursanız, ben diyorum ki, aldığım bilgiler ışığında bir defa Kentsel Dönüşüm Projesi yapmak suretiyle, Allah göstermesin bir depremde meydana gelecek felaketi ortadan kaldıralım, Bakınız Kuzey Ankara’da orada hemen hemen buradaki kadar nüfus var. Bakınız oradaki değişim ve dönüşümü nasıl yaptıysak, merkezi yönetim, büyükşehir, ilçe belediyesi, el ele verecek ve buradaki o değişim ve dönüşümü Allah’ın izniyle en güzel şekliyle modern şekliyle biz yapacağız. Ne bir eksik ne bir fazla bir daireye, bir daire vereceğiz. Mutabık mıyız? (evet) ve bu şekliyle sosyal donatı alanlarıyla, ne sıkıntı varsa o sıkıntıları da gidermek suretiyle Demetevler’i bu bölgeyi inşallah istiyoruz ki, Yenimahalle’nin içersinde gerçek anlamda Yenimahalle yapalım.”
Başkent Ankara’nın çekim alanı oluşturması gerektiğini vurgulayarak konuşmasını sürdüren Başbakan Erdoğan, “Kuzey Ankara’nın girişini hatırlıyorsunuz, eskiden gelenler ne halde görüyordu… Ama şimdi ne görüyor. Kardeşlerim ben size buradan bunun sözünü veriyorum. Ve yapacağımız iş şu; bir, ya yapılmış ya da yapılmakta olan konutlarımıza taşımak. Veya süratle buralar yapılana kadar kiraya taşımak ve kira bedelini tarafımızdan ödemek. Ve bu şekilde de inşaatlar bittikten sonra da sizleri binalarınıza taşımak. Şahit olun belediye başkanlarımız burada… burada coşku var. Birilerinin ablaları var bizim de ablalarımız sizsiniz” şeklinde konuştu.
Başbakan Erdoğan konuşmasında, MHP ve CHP’nin koalisyon ortağı olarak ülkeyi yönettikleri sürede işçinin ve memurun parasını ödeyemeyecek durumda olduğunu kaydederek, AK Parti hükümeti olarak eğitimden- sağlığa, bölünmüş yollardan-ekonomiye yaptığı çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

-“DÜNYANIN EN BÜYÜK TEMA PARKI YENİMAHALLE’YE YAPILIYOR”
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete alınan Şentepe-Yenimahalle Teleferiği’nin hayırlı olması dileğinde bulunan Başbakan Erdoğan, “Nasıl teleferikten memnun musunuz? sorusuna kalabalığın, “evet” diye yanıt vermesi üzerine konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyanın en büyük Tema Park’ı burada sizin ilçe sınırlarınız içinde yapılıyor. Size bir müjde daha vereyim. Başbakanlık yeni binası Yenimahalle’nin sınırları içinde. Artık Yenimahalleli oluyoruz. Gerçekten Selçuklu mimarisi ile muhteşem bir Başbakanlı Binası’nı Dünyadan örnek bir başbakanlık binasından birini Yenimahalle’de inşa ediyoruz. Ama bunu da durdurmaya çalıştılar. Her şey tamamlanmış Nisan’da açılacak bunların aklı sonradan geliyor.”
Başbakan Erdoğan, 30 Mart’a daha büyük bir coşku ile kutlama yapacaklarını ifade ederek, “Allah Herkesin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

-“YENİMAHALLE OLDU OLALI ŞU COŞKUYU GÖRMEDİ”
Keçiören Kuşcağız’daki mitingin ardından Yenimahalle’de düzenlenen mitingde Başbakan Erdoğan alana gelmeden önce kalabalığa seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, on binleri bulan coşkulu kalabalığa hitap etti. Gökçek, “Sevgili Yenimahalleliler hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Yenimahalle Yenimahalle oldu olalı şu coşkuyu görmedi” dedi.
“Yenimahalle’yi emanet etmiştik İnşallah bu seçimde yeniden alıyoruz” diye konuşan Başkan Gökçek şunları söyledi:”
“Üçlü oluyoruz, güçlü oluyoruz. Bu cumartesi günü miting yaptık yüz binler meydandaydı. Biraz önce Keçiören’de miting yaptık on binler meydandaydı. Şimdi Yenimahalle’de miting yapıyoruz yine on binler meydanda.”
Başkan Gökçek, Yenimahallelilerden iki tane ricası olduğunu belirterek, “Birincisi; sandıklarda hileden korkuyoruz. Bunun için şu meydanda bulunan bütün kardeşlerimiz 30 Mart akşamı saat 5’te sandıklar açıldığında mutlaka sandık başında olmalılar. İki; bakın önümüzde 6 gün var 5 tane tek gün. Şuradaki sadece Yenimahalleliler seferber olsalar… Her bir kardeşim şurada yarından itibaren bize oy vermeyen bir kişiyi oy vermeye ikna etsin. Biz Yenimahalle’yi gümbür gümbür alırız. Onun için bana söz vereceksiniz erkek adam erkek sözü, hanım bacılarım hanım sözü… Herkes yarından itibaren evlere gidecek erkekler kahveye gidecek, bize oy vermeyen bir kişiyi ne yapıp edip ikna edecek. Söz mü söz mü? Allah’ın izniyle Adem kardeşimizle burayı da alacağız İnşallah. Balkonlarda yüzlerce kardeşimiz var, onlardan da bir söz alalım onlardan da bir söz alalım söz mü? Allah razı olsun. Balkonlar söz veriyor, meydanlar söz veriyor helal olsun size” şeklinde konuştu


25 Mart 2014 Salı
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38