İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Başkan Gökçek bir kez daha seçim zaferini ilan etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, CHP’nin ilçe seçim kuruluna yaptığı itirazın sonuçlanmasının ardından bir kez daha zaferini ilan etmiş oldu.

İlçe Seçim Kurulu’nun seçim sonuçlarındaki oy dağılımını da aktaran Başkan Gökçek, “Benim oyum 1 milyon 416 bin 770, CHP Ankara Adayı Mansur Yavaş’ın oyu ise 1 milyon 385 bin 38” dedi.
Başkan Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ve İl Başkanı Murat Alparslan ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, Başkent’teki seçim itirazlarının sonuçlarını anlattı.
Sözlerine, “İlçe seçim kurullarında itirazlar neticelendi” diyerek başlayan Başkan Gökçek, “Bu itirazların neticesinde AK Partimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Melih Gökçek 1 milyon 416 bin 770 oy aldı, kesinleşti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de 1 milyon 385 bin 38 oy aldığı gerçekleşti. Bu durumda İlçe Seçim Kurullarında itirazlar sonuçlanmış oldu. Bu sonuçlara göre açık ara bir farkla Allah’ın izniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti kazanmış oldu” dedi.

“SEN HANGİ KONUYU BİRBİRİYLE MUKAYESE EDİYORSUN”

İlçe Seçim Kurulu’na yapılan itirazlara ilişkin olarak da rakamları paylaşan Başkan Melih Gökçek, “342 adet bizim itirazımız oldu. 919 adet de Cumhuriyet Halk Partisi’nin itirazı oldu. Ama bunların hepsi Büyükşehir için değil. İlçe belediye meclisleri ve ilçe belediye başkanlıkları için de itirazlar var. Bütün bu neticelere rağmen maalesef inanılmaz bir hazımsızlıkla ısrarlı bir şekilde CHP’liler seçime hile katıldığını söylemekten çekinmiyorlar” diye konuştu.
CHP’nin Çankaya’da 15 bin oyunun muhtar oylarıyla birlikte kullanıldığını söyleyerek, seçimin iptal edilmesi gerektiğini ifade ettiklerini de anlatan Başkan Gökçek, “O kadar saçma bir gerekçe ki. Keçiören’de de 27 bin 266, Sincan’da 13 bin 426 tane, Altındağ’da da 9 bin 646 tane oy iptal edildi Yani bizim çok güçlü olduğumuz toplam 3 ilçede iptal edilen oy miktarı 40 bin 388. Yani sen hangi konuyu birbiriyle mukayese ediyorsun. Bunu anlayabilmek mümkün değil” dedi.

“CHP’NİN İÇİ KAYNAMAYA BAŞLADI”
Tüm bu yaşananların CHP tabanı içerisinde inanılmaz bir muhalefet başlamasından ileri geldiğini kaydeden Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“CHP’nin içi kaynamaya başladı. İç muhalefet ayağa kalktı. O kadar enteresan şu anda dışarıya yansıyan olaylar var ki. Örnek veriyorum, milletvekili, Üsküdar belediye başkan adayı ve aynı zamanda eski belediye başkanı, ‘CHP bana sahip çıkmadı’ diyor.
İkincisi Fatih’ten Belediye Başkanı adayı olan Sabri Erbakan var. ‘Böyle teşkilatla seçim alınmaz. Böyle teşkilat mı olur?’ diye suçluyor. Artvin adayı ve eski Artvin Belediye Başkanı ise ‘Cemaatle ittifak yaptık, sağ ile ittifak bize seçim kaybettirdi’ diyor. CHP’nin meşhur bir milletvekili var Hüseyin Aygün, ‘sağa açıldık, cemaatle işbirliği yaptık kaybettik. Şimdi bunun muhasebesini yapmak zorundayız’ diyor. Şimdi bunların hepsinin üstünü örtbas edebilmek için devamlı olarak kamuoyunu oyalamaya ve kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar.”

-“ANAYASA MAHKEMESİ’NE BAŞVURMAK İÇİN HAZIRLANIYORLAR”
Açıklamalarını, “Şu anda net olarak biliyoruz, kesin bilgidir onu söyleyeyim, Anayasa Mahkemesi’ne müracaat etmek için dilekçe hazırlıyorlar” sözleriyle sürdüren Başkan Gökçek, “Yani madem kaybettiğini kabul ediyorsun, git Anayasa Mahkemesi’ne, milleti niye oyalıyorsunuz. Enteresan bir olay” dedi.
AK Parti’nin sadece her sandıktaki kurul üyesinin bir tane, kalan dördünün ise diğer siyasi partilerden olduğunu anlatan Başkan Gökçek, “Sen bu sandıklara dört kişiyle sahip olamadın da biz bir kişiyle hile mi yaptık? Bunu 10 yaşındaki çocuk kabul edebilir mi? Böyle cahilce ifadeler kullanılabilir mi? ‘Sandıkta hile yapıldı.’ Nasıl yapıldı? Sizin dört kişi temsilciniz var, direkt olarak bize tavır koyuyorsunuz, bu yüzden dört kişi sandığa sahip olamıyor, bir AK Partili orada hile yapıyor. Buna kargalar güler” diye konuştu.

-“YARGIYA İSTEDİKLERİ ZAMAN GÜVENİYORLAR”
Muhalefetin yargıya istediği zaman güvendiğini ve alkış tuttuğunu, kaybettiği yerlerde de güvenmediğini anlatan Başkan Gökçek, “Yalova’da 5 oyla aldılar, ‘yaşasın yargı, adaleti teslim etti’ dediler. Ankara’da 323 bin oyla kaybettiler, kaybettikleri halde ‘burada hile var’ diyorlar. Böyle saçma sapan bir mantık olabilir mi? Tam bir CHP mantığı, oldum olası da zaten hep aynı şekilde devam eder gider” dedi.
Şu anda da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve seçim kurullarına yüklenildiğini kaydederek konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, “Twitterdan biliyorsunuz, gönüldaşlarından yardım istediler, ‘Biz ulaşamıyoruz tutanaklara’ diye. Düşünebiliyor musunuz koca CHP, koca Ankara’da 12 bin 257 sandık var. Bunun ancak 600 tanesi ellerine geçebilmiş, bütün tutanakları YSK’dan almışlar. Parti bu kadar aciz bir parti. Hem işini görmüyorsun, hem adamlarına hükmedemiyorsun, ondan sonra oturup ağlıyorsun, olacak iş değil” diye konuştu.
Tutanakları kendilerinden istemeleri halinde verebileceklerini de ifade eden Başkan Gökçek, “Biz verirdik, yardımcı olurduk. Biz de yüzde yüzü var. İşte teşkilat ve çalışma farkı burada çok net olarak ortaya çıkıyor” dedi.
CHP’nin Ankara Adayı Yavaş ve çalışanlarının, twitterdan gelen bütün itirazların hepsini topladıklarını ve bunlara dayanak binin üzerinde dilekçe hazırladıklarını anlatan Başkan Gökçek, “Bu olan bir vaka… bunun üzerine yaşlı bir hukukçu geliyor yanlarına ve diyor ki ‘siz bunların nasıl vereceksiniz buraya? Bunların çoğu sahte çıkar ve sahtekarlıktan içeri girersiniz. Siz böyle bir çılgınlık nasıl yaparsınız. 5-10 sene arasında bunun hapsi var’ diyor ve bu sefer binin üzerindeki dilekçeyi atıyorlar bir kenara, yüz küsür tane dilekçeyi ayıklayıp, itiraza gidiyorlar. Düşünebiliyor musunuz CHP’nin düştüğü hale acziyeti ve ortalığı nasıl karıştırmak istediğini. İnsanları da bununla kandırmaya çalışıyorlar, inanılmaz bir şey” diye konuştu.

-“BÜYÜKŞEHİR ÜYELERİNİN 3’TE 2’Sİ AK PARTİLİ”
Seçimler öncesi sık sık dile getirdiği, “140 kişilik Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP eğer 30 tane meclis üyesi çıkartırsa ben her türlü iddiaya varım. Hatta 25 çıkartsın ona da varım” sözlerini hatırlatan Başkan Gökçek, “Bir tane babayiğit çıkmamıştı. Onlar da neticeyi biliyordu. Her türlü teklifte bulunduk ama bir türlü kabul ettiremedik. Sonunda neticelendi durum… 24 tane belediye meclis üyesi çıkarttı CHP. 14 tane MHP, 2 tane DP, 1 tane BBP çıkarttı ve 140 üyenin 3’te 2’si 96 eder, ama biz AK Parti olarak 99 üye çıkarttık” dedi.
İlçelerdeki son durumlara ilişkin de kısa bilgiler veren Başkan Gökçek, Kızılcahamam, Nallıhan, Gölbaşı ve Evren’in MHP’den, Ayaş, ve Kalecik’in ise CHP’den AK Parti’ye geçtiğini hatırlatarak, Polatlı’nın MHP’ye kaybedildiğini, henüz seçimin netleşmediği Haymana’nın da DP’ye kaybedildiğinin gözüktüğünü söyledi. Başkan Gökçek, Etimesgut ve Polatlı’da da meclis üyesi sayısının AK Parti’nin fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

-“BİZDEN DUMAN ÇIKMADI AMA ANTALYA YANIYOR”
“Son olarak da bir şey söylemek istiyorum. Özellikle CHP’liler çok yaygara kopardılar. ‘Efendim Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden dumanlar çıkmaya başlar da evraklar yakılmaya başlarsa’ Melih Gökçek’in kaybettiği anlaşılır demişlerdi” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“Şimdi bizden duman çıkmadı da Antalya’dan duman da değil de ateş çıkmaya başladı. Yanıyorlar şu anda cayır cayır. Yani düşünebiliyor musunuz? Kim yakar evraklarını. ‘Elimde fazla evraklar vardı onları yakıyorum’ diyorlar. Bugünü buldun evrakları yakacak. O kadar açık ve seçik ki, ama oraya da giden son derece tecrübeli bir arkadaşımız var, şimdi bundan sonra seyreyleyin gümbürtüyü, CHP’nin orada yaptığı bütün usulsüzlükler, yolsuzluklar teker teker ortaya çıkmaya başlarsa, şaşmayın. Yani kalkıp kendileri sağa sola laf atarken kendileri bu telaşın içerisine düştüler. Bizde yamyam yok, Ankara’da daima yamyamların olduğu mahkeme zabıtlarına kadar girmiştir. Onlar kendilerini düşünsünler.”
Açıklamalarını, “Biz Allah’ın izniyle seçim zaferini kazandık” sözleriyle sürdüren Başkan Melih Gökçek, sessiz durması ve televizyonlara çıkmamasını eleştirenlere de “Biz edebimizden çıkmıyoruz, yoksa her gün çıkarız. İnşallah mazbatayı aldıktan sonra da nasip olursa, bir iki gün içerisinde, geleceğiz, birlikte bütün televizyonlardan arzu edenleri gezeceğiz, sohbetleri yapacağız, inşallah AK Partimizin zaferini orada bir sefer daha dillendirmiş olacağız” diye cevap verdi.

-“YSK’NIN TUTANAKLARIYLA YSK’YA İTİRAZ EDECEKLER”
Başkan Gökçek, son olarak sözlerini, YSK’ya yapılacak itiraza ilişkin de şu cümlelerle tamamladı:
“Bu arada ilçe tutanaklarının altında bütün parti temsilcilerinin hepsini imzası var. Yani herhangi bir şekilde bu böyle oldu denmesinin mümkün değil. İlçelerde parti temsilcileri var, hakim ile birlikte tutanakların altına imza atıyorlar. YSK’lara itiraz yapılacak ama YSK seçim sonuçları ile ilgili tüm tutanakları zaten kendisi yayınladı. CHP’de o tutanaklardan yararlanarak, itiraz etmeye kalktı. Onun haricinde herhangi bir itiraz yapamadı. Ellerinde 600 tane tutanak vardı. Yani YSK’ya yapacakları itiraz da tutanaklara göre olacağından, onun da inşallah bir anlamı olmayacağını birlikte göreceğiz. Dolayısıyla seçim artık bitmiştir.”
AK parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz da şu anda bu sürecin uzamasının tek sebebinin kanuni prosedür olduğunu hatırlatarak, “Açık ve net Türkiye’de AK Parti yüzde 45.6, Ankara’da Melih Gökçek 44.8 olmak kaydıyla seçimleri kazanmıştır, memleketimize, milletimize, Ankaramıza hayırlı olsun” dedi.
Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ise Ankara’da seçim sonuçlarının net bir şekilde kesinlik kazandığını vurgulayarak, “AK parti karşısındaki tüm güçler ve siyasi aktörler mevta olmuştur” diye konuştu.4 Nisan 2014 Cuma
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38