İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Başkan Gökçek mazbatasını aldı

30 Mart yerel seçimlerinde 5. kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Melih Gökçek, mazbatasını aldı. Başkan Gökçek kendisini bekleyen binlerce Ankaralıya da bir teşekkür konuşması yaptı.

Ankara Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen mazbata töreninde ilk konuşmayı Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ramazan Kaya yaptı. Kaya, “Bu seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini bir dönem daha kazanan ismi artık Ankara ile özdeşleşen Türkiye rekoruna imza atarak beşinci kez başkanlık koltuğuna oturan Sayın İbrahim Melih Gökçek’i başarısından dolayı kutluyorum” dedi.
Kaya, konuşmasının ardından Başkan Gökçek’e mazbatasını takdim etti.
Yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Başkan Melih Gökçek, “Cenab-ı Allah beşinci kez bize Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı lütfetti, özellikle oy veren tüm Ankaralılara şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

-BİNLERCE ANKARALIYA SESLENDİ…

Başkan Gökçek, mazbatasını aldıktan sonra kendisini Adliye Binası önünde bekleyen coşkulu kalabalığa bir teşekkür konuşması yaptı.
“Vur vur inlesin, Mansur Yavaş dinlesin” şeklinde sloganlar atan kalabalığa, “Gerek yok siz sandıkta vurdunuz” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Gökçek, “Cenabı Allah 5. kez başkanlığı lütfetti hamd ediyorum. Hepiniz çok büyük gayretler sarfettiniz, gayretlerinizden dolayı hepinize, bütün Ankara’da emeği geçen kardeşlerime şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Başkan Gökçek, şöyle devam etti:
“Bu mücadelemizde liderimiz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da emekleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum. AK Partimizin her kademesinde görevli gayret üstüne gayret sarfeden milletvekilinden müşahidine kadar bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Biz Ankara’yı beşince defa yönetmeye talip olduk ve kazandık, bundan sonra seçimlerde bize oy veren insanlara neler yapacağımızı birer birer vaatlerde bulunduk, Allah nasip ederse bize oy veren kardeşlerimize söz veriyoruz, bu vaatlerimizi yerine getirmek için elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz inşallah.”

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMET”

“Halka hizmet hakka hizmet” düsturuyla yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Gökçek, bu düsturla yola devam edeceklerini ifade etti ve “Yeni seçilen belediye başkanı arkadaşlarımızla meclis üyesi arkadaşlarımızla, esas hedefimiz önce Allah’ın rızasını, sonra da oy veren kardeşlerimizin rızasını kazanmak sonra da bütün Ankara’nın rızasını kazanmak olacak” diye konuştu. Başkan Gökçek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Değerli kardeşlerimiz zaferimiz büyük bir zafer tabiri caizse yedi düvel birleşti, yedi düvelin sırtını yere getirdik elhamdülillah. Ankara’da 25 belediye başkanlığının 20’sini bir de Büyükşehir belediye Başkanlığını kazanmak suretiyle bir zafer kazandık elhamdülillah. Belediye Meclisimizde Belediye Başkanlığı dahil 140 üye var. Bu 140 kişinin 99’u AK partili, bu da Ankara tarihinde yeni bir rekordur, inşallah bu kardeşlerimizle birlikte Ankara’ya hizmet edeceğiz.”

“4 AY SONRA CUMHURBAŞKANLIĞINI DA BÖYLE KUTLAYACAĞIZ”

Başkan Gökçek, daha sonra mazbatasını Ankaralılara gösterdi ve yeni dönem için bir kez daha “bismillah” dedi. “Bu mazbatanın Hakkını vermeyi Cenabı Allah bizlere nasip etsin” diye konuşan Başkan Gökçek, “Şu anda ekranlara bizleri izleyen bütün kardeşlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Gökçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenerek, “Sevgili Başbakanım yolun açık olsun, önümüzde dört ay var, dört ay sonra Cumhurbaşkanlığını da böyle kutlayacağız inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.
5. kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Gökçek’e , “Ankara Başpehlivanı” yazılı bir kemer takıldı.


6 Nisan 2014 Pazar
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38