İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi.

Yemekte konuşan Başkan Gökçek, “seçimlerde gayret sarfeden milletvekili arkadaşlarıma, il ve ilçe teşkilatı arkadaşlarıma ve özellikle sahada yükü sırtına alıp gayret sarfeden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Melih Gökçek ile eşi Nevin Gökçek’in ev sahipliğinde ANFA Toplantı ve Kongre Salonu’nda gerçekleşen yemeğe; Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet İyimaya, Tülay Selamoğlu, Nurdan Şanlı, Seyit Sertçelik’in yanı sıra başta AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan olmak üzere Ankara genelindeki AK Parti SKM’lerinde görev yapmış kişiler katıldı.

“YAVUZ HIRSIZ MİSALİ BİZLERİ SUÇLAYIP DURDULAR…”
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konuşmasında “dava ve yol arkadaşı” olarak nitelendirdiği SKM görevlilerinin seçim döneminde çok çetin bir mücadele verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Tamamen hileye hurdaya başvurmak suretiyle bizim yolumuzu kesmeye çalıştılar. Son bir hafta içerisinde o kadar değişik insan tarafından o kadar çok hikaye dinledim ki anlatamam. Bütün bunlara rağmen yavuz hırsız misali devamlı olarak bizi suçlayıp durdular. Başvurmadıkları yol kalmadı ama elhamdülillah Cenab-ı Allah’ın yardımıyla artık düzlüğe çıktık ve bu düzlükte inşallah birlikte mücadele edeceğiz.”

“İHANETE MARUZ KALDIM”
Seçim mücadelesi sırasında çok büyük iftiralara maruz kaldığını da kaydeden Başkan Gökçek, “Hayatta beklemediğim ihanete maruz kaldım. Dost bildiğimiz, kardeş diye bağrımıza bastığımız, kıllarına zarar geldiği zaman o zararın kendimize geldiğine inandığımız arkadaşlar tarafından sırtımızdan vurulmak gerçekten çok acı bir hadise. Ama inanıyorum ki onların da büyük bir ekseriyeti zaman içerisinde murakabe yapıp, yapmış oldukları yanlışı inşallah idrak edecekler” dedi.

“Mümin mümine zarar vermez, arkasından konuşmaz, kuyusunu kazmaz, hatta kendisine kötülük yapsa dahi o iyilik yapıp tam tersine onun yanlışını makul şekilde ortaya çıkartmaya çalışır” diye sözlerini sürdüren Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Bunlar olmadı, tam tersi oldu, gerçekten canımız çok acıdı. Yeminle söylüyorum bir CHP’linin bana yapmış olduğu düşmanlık, benim için tın gelir, tırıs geçer, ama dostumuz olan insanların sırtımızdan vurması bizi yaralıyor. Hep şunu düşünüyorum, Melih Gökçek ne yaptı da bunun karşılığı bu oldu? Gelip ne hırsızlığımızı bıraktılar, ne huysuzluğumuzu bıraktılar kapı kapı dolaştılar. Bu İslam’ın hangi yerine sığar Allah aşkına söylesinler bana ya? Bir Müslüman’a yakışır mı, ve bu güne kadar benim inancıma, benim değerlerime, benim ilkelerimin tamamına devamlı hücum eden her türlü hücumu reva gören insanlara gidip destek olacaksın, nasıl vereceksin öbür dünyada bunun hesabını? Gider bir başka yere verirsin, bak söyleyeyim, Keçiören’de adamın teki, tamam bizim partiden olmadı, bizden de intikam almak istiyordu, gitti Büyük Birlik Partisi’nden girdi, girersin kardeşim, yarışırız, yeneriz, yeniliriz ayrı konu ama kalkıp da senin ideallerine, davana düşman olan insanların yanında sen nasıl yer alırsın? Allah aşkına bunu bana izah etsinler, gelip de helallik isteyene hepsine hakkımı helal ederim, ama bu şekilde helallik almadan gidenlerin hepsinden inşallah Cenab-ı Allah katında hakkımı, bir ufacık hakkım varsa isterim, onu da mutlaka ve mutlaka almak isterim, niye? Bu ihaneti yapmamalılardı.”

“5 YILDA ÖYLE BİR İCRAAT YAPACAĞIZ Kİ PİŞMANLIKLAR ARTACAK”
“Melih Gökçek artık yoruldu, Melih Gökçek bundan sonra yapamaz” sözlerinin ortaya atılabileceğini kaydeden Başkan Gökçek, “Tam tersine Allah’ın izniyle ve sizlerin sayesinde bu 5 yılın içerisinde öyle bir icraat ortaya koyacağız ki, özellikle bu birinci yılın içerisinde o kadar çok çalışmanızı sizden istirham ediyorum ki, herkes arkadaş bunlar hak etti demeli, biz yanlış düşündük demeli” diye konuştu.

Bu anlamda daha şimdiden bazı pişmanlık duyanlarla ilgili olarak duyumlarını da aktardı ve “Bir arkadaşım anlattı, berberde bir ülkücü genç, ‘Arkadaş bize kalkıp CHP’ye de oy verdirdiler ya iki gündür uyuyamıyorum, üzerimdeki bu yükü nasıl atacağım bilmiyorum’ diye konuşuyormuş, onun için biz iyi davranırsak, biz iyi çalışırsak, onların pişmanlıkları artacak” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE KADAR DEVAM…
“Çok büyük projelerimiz var, yarım bıraktığımız projelerimiz var, bu projeleri özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce bitirecek olursak, özellikle müstakbel Sayın Cumhurbaşkanımıza da çok büyük bir katkımız olacağından hiç birinizin şüphesi olmasın. Onun için Ağustos ayına kadar biraz daha el ele verip çalışacağız inşallah” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, “Bizimle birlikte çalışan, bizimle birlikte ter döken arkadaşlarımı unutmam mümkün değil, elbette çalışanla çalışmayan bir olmayacak, bunu idrak etmemek de mümkün değil, elbette bir fark olacak” diye konuştu.

“SAHADAKİLERE” ÖZELLİKLE TEŞEKÜR ETTİ
Başkan Gökçek sözlerini, “Seçimlerde gayret sarfeden milletvekili arkadaşlarıma, il ve ilçe teşkilatı arkadaşlarıma ve özellikle sahada yükü sırtına alıp gayret sarfeden arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Buradaki gayret sarfeden arkadaşlarımın arasında genç insanlar var, ailelerine selamlarımı iletmenizi istiyorum, yaşça benden büyük olanların ellerinden öpüyorum, aranızda kız-erkek bir yığın bekar var, inşallah bu beş sene içerisinde de onların nikahını kıymayı Cenab-ı Allah bana nasip etsin diyorum, Allah hepinizden razı olsun” diyerek tamamladı.

BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER’DEN BAŞKAN GÖKÇEK’E ÖVGÜ
Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler de Başkan Gökçek’in 5. dönem ile birlikte Ankara’nın tarihine geçtiğini vurgulayarak, “Bakalım bundan sonra onun rekorunu kıracak var mı bilemiyorum ama 5. döneminde yine ilk dönemindeki gibi aynı heyecanla aynı coşkuyla ve aynı hızla inşallah hizmetlere devam edecektir değerli başkanımız ve Ankara’ya yeniden bir beş yıl altın dönem yaşatacak” diye konuştu.

Başkan Gökçek konuşmaların ardından salonda bulunan konukları ile günün anısına fotoğraf çektirdi.

 


12 Nisan 2014 Cumartesi
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38