İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Gökçek Akyurtlu işadamlarıyla bir araya geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt’un hızla geliştiğini, bundan da iftihar ettiklerini belirterek; “Bunları elbirliği ile yaptık” dedi.

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (AKSİAD) 11.Genel Kurul Toplantısı’na katılan Başkan Gökçek, işadamlarına güncel konular, projeler ve yerel seçimler konusunda açıklamalarda bulundu, bilgiler verdi.
Akyurt’un büyük bir hızla geliştiğini anlatan Başkan Gökçek, “Biz de bundan iftihar ediyoruz. Bunları elbirliği ile yaptık” diye konuştu.
Başkan Gökçek, gerçekleştirilen ve yapılması planlanan projeler hakkında da şunları söyledi:
“Fuar Alanının altyapısına başladık. İnşallah bu sene fuar alanına kavuşacaksınız. Önemli diğer bir proje Havaalanı Metrosu. Biliyorsunuz Havaalanı Metrosu da Başbakanımızın talimatları doğrultusunda yapılıyor. Bir talebiniz de Kazan ile Ülker arasındaki yol. İkincisi ise Karapürçek ile Akyurt arasındaki yol…Bu iki yolu da bu dönem bitireceğiz. Otomobil galerilerinin de buraya ciddi manada katkısı olacağına inanıyorum. O da bu dönem inşallah biter. Akyurt’ta bu dönem yapacağımız birkaç tane parkımız var. O parklar da buraya ayrı bir güzellik katacak.”

-“BEYPAZARI’NDAKİ GELİŞME İDDİALARI ASILSIZ”-
CHP Adayı Mansur Yavaş’ın Beypazarı ile ilgili söylemleri ile Ankara için vaatlerinin doğru olmadığını kaydeden Başkan Gökçek, şöyle dedi:
“Özellikle Beypazarı Belediye Başkanlığı döneminde Beypazarı’nı çok geliştirdiğini, oradaki gelir düzeyinin arttığını ısrarla söylerken, rakamlar tamamen bunu yalanlıyor. Nasıl yalanlıyor nüfus maalesef 51 binden, 45 bine düşmüş. Bir yerde nüfus düşüyorsa orada demek ki sanayi geriliyor, işler geriliyor. Buna karşılık sanayi gelişiyorsa, gelişmişlik artıyor, nüfus da artıyor. Nüfus artışına en büyük iki örnek Akyurt ve Kazan.”

-“AKYURT’U ELBİRLİĞİ İLE GELİŞTİRDİK”-
Akyurt’taki gelişmelerle ilgili Belediye Başkanı, sanayici ve iş adamlarını kutlayan Başkan Gökçek, “Tüm bunları elbirliğiyle yaptık. Acizane bizim Büyükşehir Belediyesi’nin de payı var. Siz istihdam oluşturun biz de bedava alt yapı yapalım demiştik. Siz o zaman yanlış hatırlamıyorsam 3 bin civarı istihdam dediniz, 6 bin 500 tane istihdam sağladınız. Teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
Ankara’da işsiz olmadığını, işini beğenmeyenlerin çoğunlukta olduğunu hatırlatan Başkan Gökçek, Gazi Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde oluşturulan BELTEK kurslarında ara eleman yetiştirildiğini anlattı.

-“TÜRKİYE’NİN HIZLI GELİŞİMİ DIŞ GÜÇLERİ RAHATSIZ ETTİ”-
Konuşmasına son olaylardan örnekler vererek devam eden Başkan Gökçek, Türkiye’nin gelişmesinden uluslararası güçlerin büyük rahatsızlık duyduğunu söyledi. Başkan Gökçek, “Son zamanlardaki gelişmeler yerel seçimleri genel bir seçim haline getirdi. Ciddi anlamda ekonomimizin bozulması için bir gayret var. İstanbul’a üçüncü havalimanının yapılmak istenmesi, yeni boğaz köprüsünün yapılması, kanal projesi, iki tane nükleer santralin yapılması engellenmek isteniyor. 17 Aralık’ta 5 tane davayı birleştirip önümüze getirip koydular. Bir Kutu algısı yaratıldı. Türkiye’de. 2,5 milyon doların bir kutuya sığması mümkün değil. Ama algı yönetimi bunu böyle kabul ettirdi kamuoyuna. Kılıçdaroğlu kutuyu gösteriyor ve Türkiye’de bir yolsuzluk algısı meydana getirmeye çalışıyor” dedi.


27 Mart 2014 Perşembe
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38