İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Gökçek Beypazarı'nı salladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, Beypazarı’nda binlerce ilçelinin coşkulu sloganlarıyla dolu muhteşem bir mitingde konuştu.

Beypazarı’na, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak yatırımlardan bahseden, CHP Adayı Mansur Yavaş’ın belediye başkanı olduğu dönemde ilçeye hiçbir yatırım yapmamasını ve seçim vaatlerini eleştiren Başkan Melih Gökçek, İvedik’te CHP Yenimahalle Meclis üyesine ait bir matbaada, polis baskınıyla ortaya çıkan 110 bin gazetedeki fotoğraflarının ise fotomontaj olduğunu söyledi.
Başkan Gökçek, “Bu kirli siyasettir. Melih Gökçek öyle bir masada içki içtiyse dünyanın en onursuz insanıdır” dedi.

-BEYPAZARI’NI SALLADI
Beypazarı Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde “Ankara seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde konuşma yapan Başkan Melih Gökçek, coşkulu kalabalığın tezarühatlarına “Biz de sizinle gurur duyuyoruz” sözleriyle karşılık verdi.
Alanı hınca hınç dolduran Beypazarlılara, “Artık Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandınız” diye seslenen Başkan Gökçek, “Bu coşkunuzun karşılığını Tuncay (Kaplan) kardeşimizle size vermek boynumuzun borcu olsun” dedi.
Beypazarı’nın mevcut Belediye Başkanı Cengiz Özalp ile birlikte Beypazarı’na, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olmamasına rağmen birçok hizmet getirdiklerini kaydeden Başkan Gökçek, “10 yıl önce asbestli borulardan su içiyordunuz. 80 kilometrelik yeni su borusu döşedik” diye konuştu.

-BÜYÜKŞEHİR’İN BEYPAZARI YATIRIMLARI
CHP Ankara adayı Mansur Yavaş’ın Beypazarı’ndaki 10 yıllık belediye başkanlığı boyunca ilçedeki asbestli boruları yenilemediğini ve kanalizasyon hattı döşemediğini anlatan Başkan Gökçek, “Ama biz Büyükşehir Belediyesi olarak, 55 kilometre kanalizasyon borusu döşedik. İçme suyu olarak arsenikli, sülfatlı, kireçli su kullanıyordunuz. Arıtma tesisimizi yaptık. Şu anda çalışıyor, ancak seçimlerden sonra yüzde yüz kapasiteyle hizmete girecek. Çayınızı pırıl pırıl su ile demleyip içeceksiniz, ben de gelip çayınızı sizinle beraber içeceğim” dedi.
Kendisini coşkuyla karşılayan kalabalığa seslenen Başkan Gökçek, “Bu sorununuzun çözümünün de sözünü veriyoruz ve çöp TIR’ı ile çöpünüz Sincan Çöp depolama alanına götürülecek, böylece de Beypazarı’ndaki çöplüğün üzeri de kapanarak, yemyeşil bir alan olarak kalacak” diye konuştu.
Beypazarı’na bugüne kadar çeşitli kullanım amaçları bulunan 9 adet araç verdiklerini kaydeden Başkan Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Beypazarı’nın doğru dürüst parkı yoktu. 6 bin 200 metrekarelik parkı yeniledik. 23 dönümlük Ankara Parkı’nı yaptık ve hizmete açtık. Çimlendirmesini ağaçlandırmasını gerçekleştirerek 5 kilometrelik refüj yaptık. 13 bin ton asfalt döktük.”

-“MANSUR BEY’İN ATALARI BAŞKA YERDEN GELMİŞ DİYE RİVAYET VAR”
“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, “Benim sizin hemşehriniz olan Mansur Yavaş’a darıldığım bir konu var. ‘63 gidecek 06 gelecek’ dedi. Ben de sizin hemşehrinizim. Ben de Ankara Keçiören’de doğdum. Keçiören’de belediye başkanlığı yaptım, milletvekilliği yaptım, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü yaptım. 20 senedir de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmaktayım. Duyumlarıma göre ‘Mansur Bey’in de ataları başka yerlerden’ geldi diye bir rivayet var. Gerçi hepimiz bir yerlerden geldik, hepimiz Anadolu’dan geldik, ama şimdi hepimiz Ankaralıyız” dedi.
Mansur Yavaş’ın 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde su borularını değiştirmemesi, kanalizasyon döşememesi, park bahçe yapmamasını eleştiren Başkan Gökçek, “Mansur Yavaş belediye başkanlığında 11 trilyonluk mal ve 30 dükkan satmış. Cengiz kardeşimiz ise 30 dükkan satın almış. Yani biri satmış, biri almış. Üstelik 15 trilyon borç bırakarak giden Yavaş’ın borçlarını da tamamen belediye başkanı kardeşimiz ödemiş” diye konuştu.
CHP Ankara Büyükşehir Adayı Yavaş’ın ‘Beypazarı’nı turistik bir yer haline getirdiğini söyleyerek’ övündüğünü de anlatan Başkan Melih Gökçek, “Evet, şu gördüğünüz evlerin dışını boyadı, içini bıraktı. Gelin Hacı Bayram’a evlerin hem içinin hem dışının nasıl yapıldığını görün” dedi.
Yavaş’ın seçim vaatlerini de tek tek eleştiren Başkan Melih Gökçek, “Bilet parasını, su parasını indireceğini söylüyor. ‘Servisleri bedava yapacağım’ diyor. Bunların yıllık maliyeti 1.6 trilyon. 5 senede 8 trilyon yapar. Büyükşehir Belediyesi olarak 5 senede yapmış olduğum yatırım 5 katrilyon. Televizyonda bir gün yakaladım, imar rantını nasıl elde edeceğini sordum. O da bana cevap veremedi” diye konuştu.
Beypazarı belediye başkanı olduğu dönemde Mansur Yavaş’ın su parasını 13 kuruştan 25 kuruşa çıkardığını ve yüzde 92 zam yaptığını hatırlatan Başkan Gökçek, “Bunu sorduğumda bana ‘enflasyon var onun için bu kadar yükseldi’ diye cevap vermişti. Oysa ben o zaman suyu 14 kuruşa sattım, seçim oldu 15 kuruşa çıkardım. Bana enflasyon yok muydu?” diye sordu.

-BAŞKAN GÖKÇEK’TEN BEYPAZARI’NA MÜJDELER
Vaatlerle insanların aldatılmaması gerektiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Cenab-ı Allah diyor ki; verdiğiniz sözü yerine getirin, ben şimdi size yüz tane söz veriyorsam, en azından 90’ını yapmalıyım ki, yüzünüze bakabilmeliyim” dedi.
Bugüne kadar Beypazarı’na yapılanları da anlatan Başkan Gökçek, projelerini tek tek şöyle açıkladı:
“-Buraya doğalgaz gelecek. Biz getirmeyeceğiz ama bizim çabamızla gelecek.
-İlçeye bağlı köylere toplam 7 tane gölet yapıp, borular döşeyeceğiz.
-Toplamda 280 bin dekarlık alanda sulu tarım yapacağız.
-Mansur Yavaş zamanında Belediye hizmet binasının damı akıyordu. Altına kova koyuyorlardı. Sonra gelen Başkan olan Cengiz Özalp, ilk iş tüm belediye binalarının damlarını aktardıklarını söyledi. Yani Mansur beyin çatısı akıyordu. Kendi binasının çatısını yapamayan biri Ankara’yı nasıl yönetecek. Varın siz düşünün. Bu sebepten ötürü size güzel bir belediye binası yapacağız. Bu da Beypazarı’nın onuruna, şerefine yakışır bir bina olacak.
-Aile Yaşam Merkezi, BELMEK, Gençlik Merkezi, hanım lokallerinin tamamını burada da açacağız.
-Kırbaşı’nın 11 köyünün yolunu yapacağız. Nisan ve Mayıs ayında sıcak asfaltlarını döşemeye başlayacağız.
-Gençler size sesleniyorum. Beypazarı futbol takımınız vardı. Yavaş’ın sayesinde bu da tamamen bitti. Yeniden sporu ayağa kaldıracağız. Size yeni bir stat yapacağız. Bunun sözünü veriyorum.
-Benim hanım buradaki Pazar yerine gezmiş. Bana, ‘ben senin yerine söz verdim’ dedi. Dinlemezsem olmaz, buradaki pazarda bulunan tezgahların hepsini yenileyeceğiz. Pazar yerini de mis gibi yapacağız inşallah.”

-“KÖYLÜ ALTIN ÇAĞINI BİZİM DÖNEMİMİZDE YAŞAYACAK”
İl Özel İdaresi yetkisinin tamamen Büyükşehir Belediyesi’ne verildiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Bundan böyle köylüyle birebir Büyükşehir Belediyesi ilgilenecek” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“12 şirketimiz var. Bu 12 şirketi 17 ilçemize adeta ipotekleyeceğiz. O ilçede hangi tarım hayvancılık gelişmişse, o konuda çalışmalar yapılacak. Örneğin Beypazarı’nda havuç var. Havuç için yıkama tesisi kuracağız, sizler de bir araya gelip, kooperatif kuracaksınız. Sonrasında size bu tesisleri devredeceğiz. Bizim amacımız, köylünün kazanmasıdır. Sütünüzü satmanız için toplayıp, bizim BELSO şirketimizde satacağız.”

¬-BEYPAZARI’NA YÖRESEL ÜRÜNLER MARKETİ
Yeni bir proje daha geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Gökçek, Beypazarı kurusu, havuç, evde yapılan tüm ürünlerin satılacağı büyük bir market açacaklarının müjdesini verdi. Başkan Gökçek, “Çıkışta bir yerde dev bir market açacağız. Bu markette köylü ürünlerini pazarlayacak. Her köyün reyonu olacak. Ürettiğiniz ürünü, arada hiçbir aracı olmadan satacaksınız. Bunu da bir yıl içinde tamamlayacağız. Ayrıca Akkeçi dağıtacağız. Bunun da sütünden ve tiftiğinden faydalanacaksınız” dedi.
‘Meralar satılıp hayvancılık yasaklanacak’ yönünde dedikodular çıkarıldığını da söyleyen Başkan Gökçek, “Meralar satılacak diye yalanlar var. Bunlar tamamen yalandır. Kalecik, Elmadağ, Kazan, Akyurt, bu ilçeler bize bağlı değil mi? Hiç oralarda bu tarz yasaklamalar yaptık mı? Hayvancılığı yasaklayacak diye de dedikodular var. Tam tersine hayvancılığı biz teşvik edeceğiz, destekleyeceğiz ki köylü daha fazla kazansın” diye konuştu.

-“KÖYLER, TİP PROJELER İLE GÜZELLEŞECEK”
“Dik dur eğilme, Beypazarı seninle” sloganları eşliğinde konuşmasını sürdüren Başkan Gökçek, “Bir de ‘köylerde ev yapılmasına izin vermeyecek’ diye yalanlar var. Artık tip projeler hazırlanacak, hepiniz de evlerinizi bunlara göre yapacaksınız. Çok daha güzel ve modern olacak. Avrupa birliği hibe fonları var. bu hibe fonlarını bugüne kadar hep zenginler alıyordu. Bundan sonra sizler alacaksınız. Büyükşehir Belediyesi olarak da proje müdürlüğü kuracağız. Gidip Avrupa Birliği’nden paranızı direkt alacaksınız ve buna göre çalışacaksınız” dedi.
Meyve tarımını da desteklediklerini sözlerine ekleyen Başkan Gökçek, bunun için de fidan vereceklerini anlatarak, “Termal turizm de çok önemli. Bunun için de tüm altyapıyı biz yapacağız. Sizler de burada istihdam oluşturmuş olacaksınız” diye konuştu.

-YAVAŞ’I KENDİ MEMLEKETİNDE ELEŞTİRDİ
CHP Adayı Mansur Yavaş’ı, kendi memleketinde eleştiren Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“CHP adayı Mansur Yavaş, devamlı olarak televizyonlarda ‘Melih Gökçek kirli siyaset yapıyor’ diyor. Daha önce gençlik yıllarında yapmış olduğu konuşmalar televizyonlarda çıkınca da ‘Bunu Melih Gökçek yaptırdı’ diyor. Kirli siyaset dediği bu. Bugün İvedik’te CHP Yenimahalle Meclis üyesine ait bir matbaanın içinde polis 110 bin gazete yakaladı. Gazete tamamen beni anlatıyor güya. Ama fotomontaj yapmışlar. Bir masanın etrafında ben oturmuşum ve içki içiyorum. Yine bir başka masa. O masada da ben oturuyorum ve içki içiyorum ama biraz gencim. 15-20 sene önce gibi bir intiba vermeye çalışmışlar. Melih Gökçek öyle bir masada içki içtiyse dünyanın en onursuz insanıdır.
Herkes kendisine baksın, zamanında çocukluğunda kendisi dükkanında kim şarap, rakı sattıysa onun kendisini düşünmesi lazım. Televizyonda kendisine sordular ‘parklarda bahçelerde içkiyi serbest bırakacak mısınız?’ dediler. Ankara’da parklarda, bahçelerde içki yasak şu anda yasak. Bırakmayız. Neden? Çünkü, aileler geliyor buraya. Çocuk geliyor. Ne yapacaksın diye sorduklarında Mansur Bey, ‘Benim için hiç sakıncası yok. Hepsinde serbest’ dedi. Arkadaş sana serbest, bu bize serbest değil. İçki içen içer, beni hiç ilgilendirmez. Bu kendisiyle Allah arasında bileceği, ailesinin bileceği bir iş. Ama toplumun içerisinde bunu yapar da çocuklara kötü örnek olursak bu olmaz. İftiraya gelince, iftira hiç olmaz. Fotomontaj olunca bu ayıbın dik alası olur. Böyle bir siyasi mücadele olmaz.”

-“BÖYLE SİYASİ MÜCADELE OLMAZ”
“Böyle siyasi mücadele olmaz” sözleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Melih Gökçek, “Siyasi mücadele, yapacaklarınızı anlatarak olur. Ben onun için Mansur Yavaş’ın olduğu yere gelip, yapacaklarımı anlatıyorum. Ben verdiğim vaatlerin sözünü yerine getirdiğim için 20 senedir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorum” dedi.
Beypazarı’nda yapılan son anketlere de değinen Başkan Gökçek, “Yüzde 32’ye yüzde 59 çıkıyor. Ama ben sizden yüzde 70 istiyorum” diyerek, seçim hilelerine karşı da vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Başkan Gökçek, özellikle oy pusulalarının önünde ve arkasında işaret olup olmadığına bakmalarını isteyerek, bu işaretler nedeniyle oyların geçersiz sayılarak, oranların düşürülebileceğini kaydetti.


26 Mart 2014 Çarşamba
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38