İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Gökçek’e Astana Valisinden destek ziyareti

Kazakistan’ın Başkenti Astana Valisi ve Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e destek ziyaretinde bulunmak için günübirlik Ankara’ya geldi. Vali Tasmagambetov, Ankara’daki değişim karşısında duyduğu hayranlığı dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimlere sayılı günler kala önemli bir destek ziyareti ile gücüne güç kattı. Kazakistanın ikinci adamı olarak kabul edilen Astana Valisi ve Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i günübirlik destek ziyaretine geldi.
Başkan Gökçek, Vali ve Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov’u havaalanından karşılayarak, kendi kullandığı özel aracı ile Ankapark inşaat alanını gezdirdi.
Dünyanın sayılı temaparkları arasında yerini alacak Ankapark’ta tur atan Başkan Gökçek ve Vali Tasmagambetov, dev alanda yaptıkları gezinin ardından ziyaretle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

- SEÇİLİRSEM İLK ZİYARETİM ASTANA’YA OLACAK
Astana Valisi Tasmagambetov’un seçim öncesi kendisini ziyarete geldiğini ifade eden Başkan Gökçek, “Sırf bana başarı dileğiyle 4 saatlik yolu kat edip gelmesi beni ne kadar memnun etti ifade edemem kendisine çok teşekkür ediyorum. Yeniden seçilirsem ilk ziyaret edeceğim yer Astana olacak” diye konuştu.
Vali Tasmagambetov ise Astana ve Ankara’nın kardeş kent şehirleri olarak yakın ilişki içerisinde olduğunu vurgulayarak, “Her sene karşılıklı ziyaret yapmaktayız. İki ülke arasında dostluk çok büyük ve bundan gurur duyuyorum” dedi.

- ANKARA YILLAR DEĞİL GÜNLER İÇİNDE DEĞİŞİYOR
Ankara’ya her gelişinde hayretler içinde kaldığını vurgulayan Vali Tasmagambetov, “Ankara neredeyse yıllar içinde değil de günler ve saatler içinde değişiyor. Ankara’nın gelişmesi demek Türkiye’nin gelişmesi demektir, o bakımdan çok gururlu ve mutluyum. Ankara gerçekten çok güzelleşti. Bizim dilimiz, dinimiz bir. Kardeş kent olduğumuz için bu beni mutlu etmektedir” diye konuştu.
En büyük dileğinin Ankara ve Türkiye’de kısa sürede birliğin sağlanması olduğunu kaydeden Astana Valisi ve Belediye Başkanı Tasmagambetov, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz Astana olarak her zaman arkanızdayız ve destekçiniz. Bugün yaptığım ziyaretin nedeni; Melih Başkanı çok seviyorum, o benim dostum, kardeşim. Destek ve hürmet göstermek için bu ziyareti gerçekleştirmekteyim. Hem Ankara hem Türkiye halkına birlik mutluluk ve barış dilemekteyim. Seçim demek halkın fikri demek. Biliyorum ki halk yapılan işlere ve faaliyetlere bakarak oy verecektir. Ankara’ya geldiğimde inanılmaz değiştiğini görmekteyim. En basit örneği 8 ay öncesine kadar burada gördüğünüz işlerin hiçbiri yoktu.”
Ankapark’ın son derece önemli ve Ankara’ya turistik katkı sağlayacak bir proje olduğuna da dikkat çeken Tasmagambetov, sadece Ankara’nın iyiliğini istemeyen bir insanın bu tür projelere karşı çıkabileceğini vurguladı. Vali Tasmagambetov, “Böyle çok güzel çok sıkı projeler yapan belediye başkanını Ankara halkı mutlaka destekleyecektir” diye konuştu.

- GÖKÇEK: ANKAPARK AĞUSTOS SONU AÇILACAK
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gökçek de Ankapark hakkında bilgiler verdi. İnşaatın yüzde 50’sinin bitirildiğini açıklayan Başkan Gökçek, yüzde 95’i gelen oyuncakların döşemesinin çok uzun zaman almayacağını belirterek, açılışı Ağustos sonuna yetiştirmeye çalıştıklarını açıkladı.
Ankapark ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararını da değerlendiren Başkan Gökçek, şöyle konuştu:
“Mahkeme bu kadar yatırım yapılmış bir yeri durduramaz. Buraya bugüne kadar eski parayla 500 trilyon para sarf edilmiş. ‘Hadi biz bundan vazgeçtik’ denilemez. Bu bitecek. Nasıl bitecek? Daha önce ben köprüleri nasıl bitirdiysem, yeniden geçireceğim kararlarını meclisten, sonra da yolumuza devam edeceğiz. Bu kadar basit. Kaldı ki sayın Başbakanımız özellikle başbakanlık binası için de konuştu. Büyük ihtimalle seçimden sonra hem burası hem başbakanlık binası için bir kanun çıkar. Kanun çıkınca otomatik olarak sorun çözülmüş olur. Demokraside çare tükenmez.”

- ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK
“Ağaç kesildi” iddialarının karşılığında kesilen değil dikilen ağaçları herkesin gördüğünü ifade eden Başkan Gökçek, “Sanki burada bir katliam varmış gibi değerlendiriyor. Atatürk burayı bağışlarken vasiyetine bakın. ‘Atatürk Orman Çiftliği tarım ve devamında insanların dinlenmesi ve eğlenmesi için benim bağışladığım bir yer’ diyor. Burada hem dinleneceksiniz hem eğleneceksiniz. Biz Atatürk’ün vasiyetine uygun olarak buranın projelerini hazırladık. İnşallah yılsonu itibariyle buraya geleceğiz, bu oyuncaklara bineceğiz ve Ankara’yı turiste boğacağız” diye konuştu.

- SAYIN BAŞBAKANIN TWİTTER YASAĞI YÜZDE YÜZ HAKLI
Gazetecilerin Twitter yasağı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Gökçek, twitter’ın sanal alemde büyük bir nimet olduğunu vurgulayarak, “Ama nimet olan bir şeyi özellikle insanları hakaret etmek için, insanları aşağılamak için, özel hayatlarını deşifre etmek için kullanma hakkı kimsede yok” dedi.
Fransa, İngiltere, Almanya’nın da ırkçılık gibi çeşitli nedenlerle tweetler sildirdiğini ancak Türkiye Cumhuriyeti’ne gelince muz cumhuriyeti muamelesi yapıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Bize gelince ‘istediğimiz şekilde sizin içinizi karıştırırız. İsteğimiz gibi sizin hakkınızda her şeyi söyleriz’ diyorlar. Yok böyle bir şey. Sayın Başbakanının ortaya koyduğu tavır yüzde 100 haklı bir davranıştır. Twitter da bu manada bizim mahkemelerimizden çıkan kararlarımıza uymak zorundadır. Uyacak. Birisi suç işlediyse onun IP’sini bize verecek. Bizim kanunlarımız da gereğini yapacak. İnşallah temenni ederim ki Twitter yola gelir, biz de yolumuza devam ederiz.”

- “BİZ DE BURADAYIZ HA” DEMEK İÇİN TWİTTER’A GİRDİM
Twitter’a yazılan pek çok yazıya cevap gelmediğini, Twitter yetkililerinin Türkiye’yi ciddiye almadığını dile getiren Başkan Gökçek, “DNS ayarlarınızı değiştirip, Twitter’a girdiniz mi” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
“Evet girdim. Hep şöyle derim, eskiden kılıç kalkanla savaşılırdı, sonra tüfek icat edildi mertlik bozuldu. Şimdi kavga sanal alemde devam ediyor. Top tüfek her şey orada. Dolayısıyla bu sanal alemi boş bırakmaya gelmez. Burası birileri tarafından nasıl silah olarak kullanılıyorsa bizim de aynı şekilde kullanmamız lazım. Birileri Twitter’a yasağı delerek giriyorsa, ben de girerim. ‘Biz de buradayız ha’ demek için girdim. İnşallah açıldığı zaman da rahat rahat kullanırız.”

- KILIÇDAROĞLU’NUN İÇİNE KURT KAÇMIŞ
Başkan Gökçek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara adayı Mansur Yavaş’ın seçim gezilerinde kurt işareti yapmasının sorulması üzerine de şu değerlendirmeyi yaptı:
“Sayın Kılıçdaroğlu’nun içine kurt kaçmış. Nasıl bir kurt kaçmış. Kırmızı bir kurt kaçmış. Bozkurt değil. Taklitle bir noktaya gidiyor. Sağdan olan bir kişi sağdan gidip aday olabilir, sağdan olan bir parti mensubu sağdan bir partinin işaretini yaparak sempatik olabilir ama bir solcunun sağa ikmal yapması çok acayip. Benim nasıl zafer işareti yapıp sola ikmal yapmam yanlışsa onların ki de yanlış.”
Gökçek daha sonra Konuk Başkan İmangali Tasmagambetov’a Ala restoranda bir yemek verdi. Yemekte Tasmagambetov Başkan Gökçek’e, “İktidarın Gücü” anlamına gelen Meşin bir Kırbaç ile özel bir tablo hediye etti.
Başkan Gökçek de, Konuk Başkana ziyaretin anısına özel işlemeli Tabak ve çeşitli hediyeler verdi.
Konuk Başkanı Daha sonra Esenboğa Hava Limanı’ndan Başkan Melih Gökçek ülkesine uğurladı.


25 Mart 2014 Salı
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38