İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Gökçek'ten Çubuk'ta muhteşem miting

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çubuk’ta gerçekleştirdiği mitingde, “Çubuk tarihindeki en büyük mitingi yaşıyoruz. Çubuk bizi sevdi, biz Çubuk’u sevdik. Elimizden geleni yaptık” dedi.

Çubuk’ta binlerce ilçelinin katıldığı dev mitingde konuşan Başkan Gökçek, “Allah nasip ederse, her seçimde yüzümüzü ak eden Çubuklular, bu kez de yüzde 80 ile yüzümüzü ak edecek” diye konuştu.

Konuşması coşkulu kalabalık tarafından “Vur vur inlesin Mansur Yavaş dinlesin” sloganlarıyla kesilen Başkan Melih Gökçek, “Ben Mansur Yavaş’ın neresine vurayım. Adam yalan makinesi olmuş. Suyu, ulaşımı ucuzlatıyor, servisleri bedava yapıyor. Herkes kime çeker, kendi liderine çeker. Lideri Kılıçdaroğlu atıyor, bu ondan daha fazla atıyor” dedi.

CHP Ankara Adayı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri ile Beypazarı belediye başkanlığı dönemindeki icraatlarına ilişkin eleştirilerde bulunan Başkan Gökçek, “Siz bunlara en iyi cevabı sandıkta AK Parti’ye mührünüzü basarak vereceksiniz. Ben size başkaları gibi hamasi nutuklar atmak istemiyorum. Yaptıklarımı değil, seçimlerden sonra neler yapacağımı anlatacağım” diye konuştu.

-BAŞKAN GÖKÇEK, ÇUBUK PROJELERİNİ ANLATTI

Konuşmasına, seçimlerin ardından Çubuk’ta gerçekleştirilecek projelerini anlatarak devam eden Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“- Karagöl’ü sıfırdan ele alacağız. Orasını Büyükşehir Belediyesi olarak çok güzel bir hale getireceğiz.

- Kültür Merkezi yapacağız,

- Yeni itfaiye binası yapacağız,

- Doğalgazın yaygınlaştırılması için bizde olmamasına rağmen elimizden geleni yapacağız,

- Çubuk ile kazan arasındaki yolu çok daha güzel ve konforlu bir hale getireceğiz,

- Yöresel ürünlerinizi satıp, pazarlayacağınız, Esenboğa Yolu’nun geliş ve gidişinde dev bir satış mağazası yapacağız. İçinde en az 100 köylünün ürününü satacağı reyonlar olacak. Burada her ay kura çekerek, stant sahiplerini değiştireceğiz. Böylece hep dönüşüm olacak. Çubuk ve Akyurtlular malını Esenboğa’da satacak,

- Tarım ve hayvancılık konusunda işbirliği yapacağız,

- Çubuk turşusunu dünya markası haline getireceğiz. Bunun için Ar-Ge merkezi kurup, bunun üretimi ve pazarlaması gibi konuları araştırıp, ortaya koyup, yol göstereceğiz. Turşunuzu marka yaptıktan sonra da üretime yetişemeyeceksiniz.

- Buranın meyveleri olan vişne, elma, armut gibi meyveler için de size çok ucuz fiyatlarda fidanlar vereceğiz. Bunların sanayi haline gelmesini sağlayacağız.

- Ankara’nın her tarafına çiçekler ekiyoruz. Bu çiçekleri Çubuk’tan almaya başladık. Sizler de daha çok çiçek ekmeye başlayacaksınız, milyonlarca çiçeği sizden alacağız.

- CHP Adayı diyor ki; ‘Melih Gökçek ağaçları yurtdışından alıyor’. Ama bilmiyor ki biz yurtdışından 30 yaşında ağaçlar alıyoruz. Yani zamanı satın alıyoruz. Ayrıca biz Adapazarı’ndan yıllardır ağaç alıyoruz. Ama Türkiye’deki ağaçlar 7 yaşından daha fazla değil. Biz köylümüzün yetiştirdiği ne varsa aldık. Bundan sonra da almaya devam edeceğiz.

- Melikşah’ta sıcaksu var. Buranın yanındaki 60 dönümlük araziyi de satın aldık. Burada muhteşem bir termal tesis yapacağız. Böylece Çubuk aynı zamanda bir termal şehir olacak.

- Çubuk’a ait Agat taşı var. Bu taşı da dünya markası yapacağız. Bu taşın işlenmesi konusunda hanımlarımızın değişik tasarımlar yapmaları için üniversiteler ile işbirliği yapıp, eğitimler sağlayacağız. Böylece Agat taşı yurtdışına da pazarlanacak duruma gelecek.

- Nadasa bıraktığınız tarlalarınızdan da gelir elde etmeniz için aspir bitkisinin ekilmesi için size tohum vereceğiz. Bu bitkinin hem yağından hem de gübresinden faydalanacaksınız.

- Çubuk spora destek vereceğiz.

- Kapalı Pazar yeri istiyorsunuz, bunu yapacağız.

- Hayvancılığı da destekleyeceğiz. Bunun için de Ankara’nın dört bir yanında üretilen sütü belediyeye ait BELSO şirketi aracılığıyla toplayarak, Ankaralıyı taze süt ile buluşturacağız.”


27 Mart 2014 Perşembe
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38