İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Keskin'e destek sözü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, eskiden Ankara’ya bağlı olan Kırıkkale’nin ilçesi Keskin’i ziyaret ederek, müjdeli haberler verdi.

Keskin’e “kardeş ilçe” sözü veren Başkan Gökçek, Yeşil Vadi ile ilgili olarak da, “Projeyi yaptık, Allah nasip ederse bu dönemde Yeşil Vadi’yi de yapıyoruz. Kırıkkale’ye verdiğimiz o sözü de yerine getiriyoruz” dedi.

AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Esra Yılmaz Aksoy’u ziyaret eden ve İlçe meydanında toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Gökçek, ziyaretinin nedenini şöyle açıkladı:

“Eskiden Kırıkkale demek Ankara, Ankara demek Kırıkkale demekti. Çünkü beraberdik. Bize, ‘Keskin’i de Ankara’nın 26. ilçesi olarak kabul edip, burayı da Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte mütalaa eder misiniz, bizi ziyarete gelir misiniz?’ dediler. Ben de ‘Memnuniyetle gelirim, elimden geleni yaparım’ dedim. Keskin inşallah Ankara’nın 26. Kardeş ilçesi olarak her türlü hizmeti alacak.”

KESKİN’E DESTEK SÖZÜ
AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Esra Yılmaz Aksoy’un, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından tanıdığı ve değer verdiği bir kişi olduğunu kaydeden Başkan Melih Gökçek, “Dolayısıyla Sayın Başbakan’dan da Keskin torpilli sayılır. Ben onu size söyleyeyim. Keskin’i Esra Kardeşime emanet ederseniz, inşallah asfalt sorununuzu ben Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak çözeceğim” dedi.

Başkan Gökçek, Keskin’e ayrıca şu vaatlerde bulundu:

“-Esra Kardeşime söz, Keskin’e söz, size mükemmel bir park hediye edeceğim. Yerini siz seçeceksiniz, Allah’ın izniyle biz de elimizden geleni yapacağız.

- Burada imar sorunu varmış. İmar konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin İmar Daire Başkanlığı, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra ikinci büyük imar dairesidir. Bu konuda da size her türlü yardımı yapacağız.

- Hanımlar için bizim açmış olduğumuz BELMEK Kursları var. Keskin’de de size bir tane açacağız.

- Spor alanlarınızı düzelteceğiz. Amatör spor takımlarının formalarını da Esra Hanım’a ben göndereceğim. Onları dağıtıp, çocuklarımıza spor yaptıracağız. Toplar da Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden. Ayrıca ben Ankara’da yüz binlerce top dağıtırım, inşallah buradaki çocuklar da bu toplardan nasibini alacaktır.

- Keskin Belediyesi’nin araç gereç ihtiyaçları için size her türlü desteği vereceğiz.

- Allah izin verirse, 26. İlçemiz gibi olacaksınız. Kardeş ilçemiz olarak size bu manada elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.

- Üç dönem önce Yeşil Vadi’yi yapmak istedim. O dönemde ilk başta Vali bey ile oturup konuşurken, Tansu Çiller, Vali’ye ‘Yardımcı olmayacaksın’ dedi ve proje kaldı. Son dönemin içinde dedik ki, ‘Yeşil Vadi’yi yapalım’. Ancak orada bayağı kamulaştırma işleri var. Kolay iş değil. Bugüne kadar uzamasının tek nedeni, kamulaştırma işlemlerinin bitmemesiydi. Valilik bunu bitirdi, biz de projeyi yaptık. Allah nasip ederse bu dönemde Yeşil Vadi’yi de yapıyoruz. Kırıkkale’ye verdiğimiz o sözü de yerine getiriyoruz.”

“AYRILANLARA AK PARTİ KAPALI”

Başkan Gökçek, Keskin’de genel siyasi değerlendirmelerde de bulundu. Keskin’de AK Parti’den aday adayı olanların sayısının 12 olduğunu öğrendiğini ifade eden Başkan Gökçek, bazı aday adaylarının, aday gösterilmeyince başka partilerden aday olduklarını kaydederek, “Ankara’da üç ayrı ilçemizde de aynı durum mevcut. Haymana, Güdül ve Kalecik’te aday adayları başka partilerden aday oldular. Yaptıkları propaganda da şu; ‘Ben seçildikten sonra AK Parti’ye geçeceğim’. Ancak Başbakan bu kapıları kapatıyor. AK Parti’nin kapısı, AK Parti’den ayrılıp, başka partiden aday olanlara kapalı” diye konuştu.

“ESRA KARDEŞİMİ BAŞKAN YAPALIM”

Keskinlilerden bu tarihi fırsatı değerlendirip, Esra Yılmaz Aksoy’u başkan yapmalarını isteyen Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Melih Gökçek’i, Esra Kardeşimin bir ağabeyi olarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni de Keskin’in bir ağabey belediyesi olarak kabul edin. İnşallah bu ağabeylik sayesinde de buraya neler olacağını da siz tahmin edin. Biz bugüne kadar nereye sahip olacağız dediysek, Allah’ın izniyle bunu her zaman yaptık. Sözlerimizi de tutmak için elimizden geleni yaptık.”


ESRA YILMAZ AKSOY’DAN BAŞKAN GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR
AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Esra Yılmaz Aksoy da konuşmasında yoğun programına rağmen Keskin’e gelen Başkan Gökçek’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız Keskinlilere olan özel ilgisini göstermek için ilçemize geldi. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Gökçek’in seçim başarılarını örnek aldığını kaydeden Aksoy, “Sayın Başkanımızın başarıları kimseye nasip olmamıştır. Ben inanıyorum ki bu başarılar, ileriki tarihlerde üniversitelerin siyaset kürsülerinde ders olarak okutulacaktır” diye konuştu.


28 Mart 2014 Cuma
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38