İ.Melih Gökçek Resmi Web Sitesi | melihgokcek06@gmail.com

Haberler & Basın Açıklamaları

Polatlı'ya sulu tarım müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara ilçelerindeki mitinglerine devam ediyor. Başkan Gökçek, Polatlı’da gerçekleştirdiği mitingde peş peşe müjdeler verdi.

Bir tarım ve hayvancılık ilçesi olan Polatlı’da en büyük beklentinin, özellikle Kökpınar Barajı olduğunu bildiğini ifade eden Başkan Gökçek, Kökpınar Barajı’nın yapılması hususunda ilgili bakandan söz aldıklarını kaydetti. Başkan Gökçek, “Kökpınar Barajı ne demek? Allah’ın izniyle Polatlı’daki arazilerinin yüzde 80’inin sulu tarım olması demek. Aynı zamanda bu baraj yapıldığında, Polatlı’nın 50 yıllık su sorunu da hallolmuş olacak” dedi.

“BUGSAŞSPOR, POLATLISPOR OLACAK”
Başkan Gökçek’in bir diğer müjdesi de Polatlılı gençlere oldu. Bugsaşspor’u Polatlı’ya vereceklerini ifade eden Başkan Gökçek, “Bugsaşspor’un adı Polatlıspor olacak. Bugsaş ile ilgisi kalmayacak. İster seçimden önce alın, ister yeni dönemde, size teslim edelim ve inşallah maçlarınızı burada oynatın, Polatlı Türkiye ikinci liginden inşallah birinci lige çıksın” diye konuştu.

-ŞEKER FABRİKASININ TAŞINMASI…
“Şeker Fabrikası’nın Ankara’dan Polatlı’ya taşınması ile ilgili Bakanlıkla konuştuk, Pankobirlik ile görüştük. Herkes bu işin olmasını istiyor. Pankobirlik yetkilileri ve Tarım Kredi İlçe Kooperatifi Şeker Fabrikası’nı istiyor. İnşallah bu dönemde Şeker Fabrikası’nı Polatlı’ya getirmek nasip olur” sözleriyle yeni dönem çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Başkan Gökçek, diğer müjdeleri şöyle sıraladı:

“- İnşallah belediyeyi alınca, buraya ilk yapacağımız iş bir Aile

Yaşam Merkezi kurmak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

- Allah nasip ederse Belediye şirketlerimiz vasıtasıyla Polatlı’ya kuru soğan fabrikası kuracağız. Bundan sonra soğan para edecek, yurtdışına bol bol soğan satacağız.

- Polatlı’nın kavunu son derece meşhur bir kavun, Ankara’da tanzim satışlarda Polatlı kavununu satıp, ününe ün katacağız.

- Hayvancılığı destekleyeceğiz. Hijyenik tankerlerle köylülerden günlük taze süt toplayıp, BELSO arabalarıyla Ankara’ya getirerek, şehrin dört bir tarafında taze süt satacağız.

- Nadasa bırakılan arazilerde Aspir bitkisi yetiştirilmesine destek verilecek.

- Ekmek üretiminde arpadan yeterince yararlanılamıyor. Arpa çok besleyici bir ürün, önceden satın alma taahhüdü verip, arpa üretimini Polatlı’da teşvik edeceğiz.”


27 Mart 2014 Perşembe
HABERLER / BASIN BÜLTENLERİ

Melih Gökçek'in ilk kitabı 'Sol Siyaset FETÖ İlişkileri'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Sol Siyaset ve FETÖ İlişkileri" isimli kitabı çıktı. devamı... 5.4.2017 21:42:50

Başkan Gökçek'ten SKM görevlilerine teşekkür yemeği

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine 5. kez seçilerek rekor kıran Başkan Melih Gökçek, Ankara Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri ile AK Parti Ankara İl Teşkilatı temsilcilerine bir “teşekkür” yemeği verdi. devamı... 12.4.2014 14:51:38

YSK da 'Gökçek' dedi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanan Başkan Melih Gökçek, Yüksek Seçim Kurulu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerin iptalini isteyen başvurusunu ret etmesi kararını değerlendirdi. devamı... 10.4.2014 11:51:40

Başkan Gökçek Yavaş'ın iddialarına cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “CHP milletvekilleri ile CHP adayı Mansur Yavaş toplantılar yaparak, tansiyonu yüksek tutmak ve milleti sokağa dökmek istiyor” dedi. devamı... 7.4.2014 13:06:53

''Bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını 5. kez kazanarak, tarihi bir rekora imza atan Melih Gökçek, Adliye’den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökçek, “Ankara 5 kez bizi seçtiğine göre biz bu işi hak ettik. Ankaralı hizmetlerden memnun ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. devamı... 6.4.2014 01:44:38